Stockholm Wood City – проект найбільшого дерев’яного міста у світі

Шведська компанія Atrium Ljungberg, заявила, що проект дозволить відкрити перше у світі «п’ятихвилинне місто».

Stockholm Wood City, відкриває новітній шлях розвитку міст та стає піонером урбаністики майбутнього. Проект ознаменує значний крок у відданості Швеції інноваціям та екологічним практикам.  

Місто розтягнеться на 250 000 квадратних метрів, що стане найбільш відомим проектом дерев’яного будівництва серед будь-яких точок світу.

У новому районі буде розміщено 7000 офісних приміщень і 2000 будинків, з робочими місцями, житлом, ресторанами та магазинами.

У релізі, опублікованому Atrium Ljungberg, уточнюється, що проект «Stockholm Wood City» розпочнеться у 2025 році – це буде фундамент для першої споруди, будівництво якої завершиться у 2027 році.

«Ми з гордістю представляємо Stockholm Wood City. Це не лише важливий крок для нас як для компанії, але й історична віха для інноваційного потенціалу Швеції», — каже Анніка Онес, генеральний директор Atrium Ljungberg.

«Stockholm Wood City продемонструє наше майбутнє. З боку орендарів, існує високий попит на інноваційні рішення – затребуваність, яку ми задовольняємо цією ініціативою», – продовжує Онес.

Atrium Ljungberg спеціалізується саме на розвитку передмісць  – «де люди прагнуть бути і сьогодні, і завтра». Саме там зростає Швеція; у Стокгольмі, Упсалі, Мальме та Гетеборзі.

Компанія Atrium Ljungberg рішуче наполягає на використовуванні дерев’яних конструкцій, тому що останні дослідження показали, що вони «забезпечують кращу якість повітря, зменшують стрес, підвищують продуктивність і зберігають вуглекислий газ протягом усього часу їх використання».

Незважаючи на те, що дерев’яне будівництво розвивається, воно здебільшого ще обмежується окремими конструкціями або блоками. За словами Ендрю Во, архітектори повинні відійти від уявлення конструкцій тільки з бетону, та розробити унікальний підхід до дизайну з деревини.

В інтерв’ю, на початку цього року, Во наголошував на важливості розгляду того, як будуть розташовані дерев’яні будівлі, та як окремі компоненти будуть їх об’єднувати, а не зосереджуватися виключно на висоті та формі.

«Традиційні критерії, такі як висота будівлі, можуть не повністю відображати потенціал деревини як будівельного матеріалу», — сказав він.

«Можливо, нам потрібно вимірювати успіх з точки зору «хюгге»? Це може бути про те, наскільки комфортно та щасливо ви почуваєтеся в цьому просторі».

Хюгге (Hygge) — це скандинавська концепція, що підкреслює затишок і комфортне задоволення від гармонійного співіснування та відчуття добробуту.

«Наша галузь відіграє важливу роль, і для нас важливо досягти позитивних змін як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — сказала Онес.

За ствердженням Atrium Ljungberg, проект буде зосереджений на власному виробництві, накопиченні та спільному використанні енергії. Він інвестуватиме в ресурсозберігаючі методи будівництва та безвідходний цикл продукції.

Найбільше у світі дерев’яне місто також готове збалансувати поїздки, зробити їх легшими та швидшими, зменшивши викиди від транспорту.

Проект буде «п’ятихвилинним містом», тобто будь-яке місце, куди потрібно піти — робота, продуктові магазини чи школа, — буде лише за п’ять хвилин ходьби.

Як підсумувала Онес: «Ми хочемо створити середовище, де наші клієнти, ті, хто житиме та працюватиме тут, зможуть брати участь у розвитку та проектуванні міського району майбутнього».

За матеріалами woodcentral.com.au

Поділитися: