Інноваційна технологія

CLT (англ. Cross-Laminated Timber) – це будівельний матеріал – клеєна багатошарова деревина з перехресним розташуванням шарів. Панелі CLT складаються з трьох, п’яти, семи або дев’яти шарів деревини хвойних порід. Вони поєднуються між собою конструкційними клеями, утворюючи цілісну панель, із винятковою міцністю та жорсткістю. Ця перехресно-шарова структура забезпечує стійкість до деформації або усадки.

Для збірки невеликої будівлі з СLT на локації потрібна команда з 2-4 осіб, 1 кран, мінімальний набір інструментів та 2-3 робочих дні.

Переглянути

Енергоефективність

CLT панелі є енергоефективним будівельним матеріалом. Будинки, побудовані з CLT, зазвичай споживають менше енергії завдяки хорошій теплоізоляції. Це може призвести до зменшення витрат на опалення та охолодження будівлі. У будинку підтримується стабільна температура, незалежно від зовнішніх факторів, завдяки низькій природній теплопровідності (0,13 Вт/мК) і високій теплоємності (2,10 кДж/кг).

Переглянути

Швидкість будівництва

Це матеріал, який швидко монтується, завдяки підготовці деталей будівлі на заводі, по розробленому архітекторами проекту. Деталі вирізаються на високоточних станках з програмним забезпеченням та складаються, за участі мінімума монтажників та механізмів. Трьохкімнатний дім, загальною площею 136 м2, було побудовано в місті Коростень усього за 7 днів, включаючи повне внутрішнє оздоблення за участі мінімальної кількості монтажників.

Для України, перехресно-клеєні дерев’яні панелі CLT – є новим продуктом, але вони вже завоювали величезну популярність у Європі та США. Цей інноваційний матеріал має ряд переваг, включаючи: міцність, екологічність та різноманітність в архітектурних рішеннях, що дозволяє будувати багатоповерхові будинки з дерева.

Фото: (с) Jannes Linders. HAUT, Amsterdam by Team V architecture.

Готові до забудови

Процес виготовлення включає кілька етапів. Спочатку, дерев’яні дошки підготовлюють і сушать у камерах, для досягнення відповідної вологості 10% (+/- 2%). Потім вони зрощуються, обрізаються точно за розміром і укладаються одна на одну, з нанесенням клею між кожним шаром. Наступним кроком є використання гідравлічного пресу, для з’єднання шарів під високим тиском. Плита, що випускається на заводі, має розміри 18*3,5м. Наприкінці процесу, CLT-панелі обрізаються, шліфуються та обробляються на верстаті, з програмним забезпеченням, до точних розмірів та форми (за проектом), що максимально спрощує складання та встановлення на місці зведення будівлі.

Вогнестійкість

СLT панелі відповідають усім пожежним будівельним нормам. Результати випробувань: REI 60, REI 120, М0.

Міцність

Панелі CLT складаються з трьох, п’яти, семи або дев’яти шарів дошок із цільної деревини хвойних порід. Кожен шар розміщується ортогонально щодо наступного, створюючи перехресне розташування. Ця перехресно-шарова структура забезпечує міцність і жорсткість у кількох напрямках, що робить CLT-панелі дуже стійкими до навантажень та тиску.

Екологічність

Екологічність панелей CLT обумовлена тим, що вони виготовлені з деревини, яка вловлює та консервує вуглекислий газ CO2. Це призводить до зменшення вуглецевого сліду, порівняно з традиційними будівельними матеріалами, такими як бетон або сталь. Крім того, виробничий процес вимагає менше енерговитрат і, відповідно, виробляє менше викидів парникових газів. CLT дозволяє замінити вуглецеві матеріали в будівництві, сприяючи збереженню навколишнього середовища.

Безусадковість

CLT-панелі мають вражаюче співвідношення міцності та ваги, що робить їх придатними для широкого спектру будівельних робіт. Вони мають відмінну несучу здатність, що дозволяє будувати високі багатоповерхові будівлі та великі прольоти. Панелі CLT також демонструють високу стабільність, без ризику усадки, скручування чи деформації.

Естетичність

Панелі CLT надають архітекторам та дизайнерам широкі можливості для втілення будь-яких стилів та гнучкість в архітектурних рішеннях. Панелі можна підготувати для створення вигнутих або кутастих форм, що дозволяє проектувати унікальні, естетично привабливі конструкції.

З урахуванням відсутності специфічних вимог щодо призначення вашого проекту, пропонуємо залишати попередньо шліфовані та покриті спеціальною фарбою CLT панелі у неоздобленому вигляді. Це сприятиме збереженню природної краси та структури дерева, а разом з тим матиме екологічний аспект й суттєво заощадить ваш бюджет на внутрішнє оздоблення.

Економічність

Відмінними рисами CLT, у будівництві є швидкість та ефективність. CLT-панелі виготовляються за межами майданчика, на заводі, що дозволяє прискорити та підвищити ефективність будівництва. Панелі виготовляються з високою точністю, враховуючи необхідні прорізи, штроби, отвори під комунікації, що знижує потребу в порізці та вивезенні відходів з будмайданчика. Невелика вага CLT-панелей полегшує транспортування та складання будівлі, прискорюючи зборку каркасу та зводячи до мінімуму трудовитрати, спрощуючи логістику.

Міжнародні проекти з використанням технології CLT