Шкільна приймальня, Англія
Приймальний павільйон між двома молодшими школами в Норфолку, Великобританія
DK-CM побудувала приймальний павільйон з клеєної деревини з ґратчастим дахом у проміжку між двома молодшими школами в Норфолку, Великобританія, щоб з’єднати раніше відокремлені навчальні заклади.
Будівля з’єднує молодшу школу 1950-х років і дитячу школу 1990-х років у Горлестоні, Грейт-Ярмут, і має на меті об’єднати ці два заклади, які зараз частково функціонують як Академія Вроутон.
«Гнучкий простір – це точне і мінімальне втручання, яке мало трансформаційний вплив», – сказала директор DK-CM Крісітіна Монтейро.
«Об’єднання двох шкіл дозволяє учням проводити весь час навчання в початкових класах в об’єднаному кампусі, створюючи нове відчуття спільноти, оскільки немовлята і молодші школярі починають зустрічатися і вчитися разом», – сказала вона в інтерв’ю виданню Dezeen.
Невелика дерев’яна будівля містить приймальню для обох шкіл, але також була спроектована як гнучкий простір, яким можуть користуватися учні обох будівель.
«Теплий інтер’єр з клеєної деревини з візерунчастою стелею висотою чотири метри і великими вікнами привносить масштаб і щедрість простору, які частіше асоціюються з громадськими будівлями, такими як бібліотеки або музеї, в звичайне повсякденне життя школи», – говорить Монтейро.
«Повітряний і відкритий простір, утворений за рахунок заповнення між двома існуючими школами, створює надзвичайно щедру приймальню, дозволяючи двом шкільним громадам збиратися разом для навчання у вільному і незапрограмованому просторі».
Побудований з клеєної деревини (CLT) та клеєного бруса, павільйон для прийому гостей має вражаючий візерунчастий дах з діагональною сіткою та стіни з відкритих дерев’яних панелей. Візерунок даху перегукується з сіро-жовтим трикутним оздобленням підлоги.
«Відкриті дерев’яні стіни надають простору багатого і самобутнього характеру, який учні вже визнали надихаючим і улюбленим», – сказав Монтейро.
На фасаді будівлі DK-CM переробили бетонно-цегляну архітектуру сусіднього навчального корпусу 1950-х років у дерев’яну, з трьома кутовими опорами даху, що обрамляють великі вікна.
«Натхненна рухом шкіл під відкритим небом початку 20-го століття, живим прикладом якого є існуюча молодша школа, наша інтервенція відзначає основні принципи сонячного освітлення, достатньої кількості свіжого повітря, просторової щедрості, контакту з навколишнім світом, а також ретельно продумане розташування, щоб зберегти існуючий зелений ландшафт», – додала Монтейро.
Під час проектування будівлі DK-CM консультувалися з дітьми школи, оскільки замовник, Фонд креативної освіти, приділяє особливу увагу дизайну та інженерії в рамках навчальної програми.
«На початку нашого призначення ми провели серію воркшопів з учнями, тестуючи та граючись у просторі, відповідаючи на питання від того, де має бути приймальня, до моделей для підлоги та конструкцій, – каже Монтейро.
«Зі старшокласниками ми провели воркшопи, на яких досліджували методи будівництва та важливість сталого розвитку для нашого майбутнього. Кульмінацією проекту стала церемонія відкриття, на якій учні, що брали участь у проекті, перерізали стрічку».
CLT був обраний для цієї будівлі завдяки його стійким характеристикам, які були важливими як для архітекторів, так і для учнів.
«Сталий екологічно свідомий дизайн також є основоположним для процесу проектування нашої практики, – каже вона. «Працюючи над новими та існуючими будівлями, ми прагнемо максимізувати їхню продуктивність з мінімальним впливом на обмежені ресурси нашого світу».
«Будівництво за технологією CLT приносить користь для здоров’я, повітропроникний і комфортний внутрішній клімат зменшує стрес і покращує когнітивні функції, що має фундаментальне значення для майбутнього навчання», – додав Монтейро.
«Сучасні модульні методи будівництва дозволили скоротити час будівництва і зменшити кількість відходів, а після доставки каркас CLT і Glulam був швидко зібраний, що мінімізувало перерву в роботі школи, яка продовжувала функціонувати протягом усього навчального року».
Лондонська архітектурна студія DK-CM була заснована Девідом Найтом та Крістіною Монтейро у 2012 році. Раніше студія побудувала «маяк» з полікарбонату, що світиться на березі Темзи.
Автор фотографії – Ніл Перрі.
ПРОЄКТ:
Приймальний павільйон між двома молодшими школами в Норфолку, Великобританія
ПЛОЩА:
372 м²
РІК:
1990
CLT REZULT додатково пропонує
Фасадна дошка/клеєний брус /опалубна дошка
Завантажити каталог
Кашовані панелі MDF
Завантажити каталог
Двері
Завантажити каталог